Swiss Global Learning va TSMRI o‘rtasida Toshkent viloyatida turizm va mehmondo'stlik sohasini rivojlantirish bo'yicha hamkorlik
24.04.2024
Joriy yilning 24-aprel kuni Toshkent shahridagi Singapur menejmentni rivojlantirish institutida Swiss Global Learning vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Shveytsariyadan tashrif buyurgan mehmonlar TSMRI vakillari bilan samarali muzokaralar olib borishdi.
Mikele Korbi va Alina Dumea talabalarning tayyorgarligi va ingliz tilini bilish darajasi yuqori ekanligini qayd etdilar. Turizm laboratoriyasiga tashrif va institut faoliyati bilan tanishish mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otib, ta’lim va kadrlar tayyorlash sohasida samarali hamkorlikni yo‘lga qo‘yish istagini bildirdi.
Uchrashuvda tomonlar Toshkent viloyatining turizm va mehmondo‘stlik sohasi mutaxassislari uchun qisqa muddatli o‘quv kurslarini birgalikda tashkil etishga kelishib oldilar. Asosiy tashabbuslardan biri 2024-yilning iyun oyida Toshkent viloyati hokimligi bilan hamkorlikda tashkil etiladigan restoran biznesi xodimlari uchun trening bo‘lishini qayd etish mumkin.

On April 24, 2024, officials from Swiss Global Learning met at MDIS Tashkent. Mr. Michele Corby and Ms. Alina Dumea noticed that the students preparation and English language skills were excellent. The visit to the tourism laboratory and learning about the institute's work aroused the guests' fascination, and they voiced a desire to develop successful cooperation in education and staff training.
Following a productive meeting, the parties agreed to jointly arrange short-term training courses for tourism and hospitality specialists in the Tashkent region. It is worth noting that one of the main initiatives will be the training for restaurant business employees, which will be organised in June 2024 in cooperation with the Tashkent regional government.